Değerlerimiz

Atatürkçü Dünya Görüşü

Atatürk'ün fikir ve eylemlerinin belirleyicisi olan dünya görüşü, kurumsal kimliğimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu doğrultuda laik, yenilikçi, analitik ve bilimsel yaklaşıma üst düzeyde değer veren bir eğitim kurumu olmayı temel ilke olarak benimsiyor; özsaygısı yüksek, ulusal ve evrensel kültürü en yüksek değerlerle donanmış barış içinde birlikte yaşama kültürü edinmiş bireylerin yetişmesinde üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle eğitim yaklaşımımızı hayata geçiriyoruz.

Saygı

Kendi varoluşuna saygı duymak; kendi niteliklerini keşfetmekten, kendini anlamaktan, kendi biricikliğini kabul etmekten ve kendine inanmaktan geçer. Kendi varoluşunu anlamak ve saygı duymak aynı zamanda bir farkındalığın eseridir. Ayrıca toplumun diğer üyelerinin, doğanın ve diğer canlılıarın biricik ve saygıya değer olduğunu kavramanın ön koşuludur. Bu nedenle, çocuklarımızın varoluşlarına saygı duyuyor, kendilerine ve çevrelerine ilişkin farkındalıklarını artırmaları, kendilerini keşfetmelerini ve potansiyelllerini gerçekleştirmeleri yolunda onları destekliyoruz.

Sevgi

Kurumumuzun en önemli bileşenlerinden biri olan sevgi, bizim için emek, sorumluluk ve saygıyla kurduğumuz ilişki yoluyla gerçek anlamına ulaşıyor. çocuklarımız sevildiklerini ve bizim için ne kadar değerli olduklarını hissedecekleri güven dolu bir ortamda ve zengin eğitim olanaklarımız içerisinde potansiyel varoluşlarına ulaşmaları için emek veriyoruz.

Güven

Kurumumuzun felsefesi ışığında çocuklarımızın, kendilerine, başarabileceklerine ve topluma güvenerek, sağlıklı bir ilişki kurabilen ve kendi yararları için doğru kararlar alabilen ve insiyatif kullanarak bu kararları hayata geçirebilen bireyler olabilmeleri doğrultusunda çocuklarımıza rehberlik ediyoruz.

© 2023, Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş.